03148, м. Київ, пр. Л. Курбаса, 2-Б, оф. 702
Замовити дзвінок

Найчастіше пожежні резервуари вдають із себе сталеві ємності, які монтуються за допомогою зварювання. Але у них є і більш сучасна альтернатива: збірно-розбірні конструкції зі сталі, які останні 30 років активно використовуються в усьому світі. В останні роки вони все частіше використовуються на різних підприємствах, ними оснащено вже безліч об'єктів. Компанії вибирають цей варіант, тому що саме він є надійною системою пожежного захисту.

Нижче ми поговоримо про основні відмінності між вертикальними резервуарами, які монтуються за допомогою зварювання, і збірними конструкціями.

Сталеві конструкції зварного типу

Існує ряд істотних технологічних відмінностей між типами сталевих конструкцій.

Зварні резервуари зі сталі

Зараз будівельники змогли частково поставити на потік виготовлення резервуарів зі сталі, так як тепер всі складні роботи виконуються на великих заводах. Це дозволило істотно підвищити швидкість виробництва. Але і зараз робота зі сталевими конструкціями це непростий процес не тільки в плані збирання, а й в плані перевезення комплектуючих.

На місці установки резервуара необхідно провести досить непрості роботи зі зварювання. Матеріал береться з великих рулонів, а для монтажу конструкції доводиться використовувати спеціальну будівельну техніку. Відповідно, зварювальні роботи проходять довго та є дуже енергоємними. Також всі зварні шви потрібно буде перевіряти, а самі стінки регулярно обробляти і фарбувати. Це пов'язано з тим, що метал весь час стикається з водою, тому може виникати корозія.

Збірно-розбірні конструкції вертикального типу

Збірно-розбірні конструкції представляють собою альтернативу резервуарів зварного типу. Їх монтують з використанням гідроізоляційного матеріалу, в якому і буде зберігатися запас води.

Сталеві збірні резервуари мають істотні переваги:

 • Резервуар привозять на місце монтажу в розібраному вигляді. Він представляє з себе сталеві листи, ПВХ-мембрану і кілька таких додаткових елементів, як: сходи, кронштейни, кілька люків і труби. Це допоможе зменшити транспортні витрати і істотно спростити зберігання на території об'єкта.
 • Збірна конструкція монтується, в середньому, за 5-7 днів. При цьому роботи можна виконати практично в будь-який час року, в будь-яку погоду. Для того, щоб зібрати такий резервуар, потрібна бригада фахівців з 5-6 чоловік. При цьому не потрібно використовувати підйомну спецтехніку або ж проводити будь-які зварювальні роботи.
 • На заздалегідь побудованому фундаменті монтується дах резервуара, а також перше кільце листів під ним. Саме це кільце і буде самим верхнім. Потім необхідно підняти цю частину. Потім додається друге кільце, після чого воно піднімається на висоту чергового ряду. Гнучку мембрану можна поступово розправляти. Потім між мембраною і стінами укладається ізоляція з пінополістиролу.
 • Такий резервуар можна швидко демонтувати і перенести в будь-яке зручне місце. Також можна змінити розміри ємності, при чому як поліпшити, так і зменшити.
 • Як комплектацію, так і характеристики резервуара можна легко адаптувати під потреби конкретного підприємства. Вони можуть залежати від специфіки виробництва, експлуатаційних умов і регіону, в якому резервуар встановлюватимуть. Наприклад, якщо клімат передбачає підвищене снігове навантаження, то на резервуар встановлюють спеціальний обігрів і теплоізоляцію. Якщо ж в районі є ризик виникнення землетрусів, то корпус можна додатково підсилити. Вузли, які з'єднують трубопроводи і патрубки, можна вибирати індивідуально в залежності від конкретного проекту.
 • Якщо в фундаменті є мікродеформації і тріщини, то вони не будуть жодним чином впливати на цілісність резервуара і не призводять до втрат води.
 • Сучасні резервуари мають різні системи автоматизації. Можна встановлювати різноманітні індикатори, датчики, а також спеціальне програмне забезпечення, яке дозволить контролювати наповнення резервуара віддалено. GPS-система може встановлюватися на мобільний телефон і відслідковувати не тільки рівень води, але і її температуру.
 • При зберіганні в резервуарі вода не буде втрачати своїх властивостей, а метал не піддається корозії. Між стінками і водою немає безпосереднього контакту, тому що рідина зберігається в спеціальному мішку, виготовленому з армованого матеріалу.
 • На резервуари збірного типу дається гарантія 5 років. При цьому реально їх можна використовувати 60 років і більше.

Також збірні конструкції можуть мати і деякі мінуси:

 • Для того, щоб змонтувати такий резервуар, на території об'єкта потрібно виділити окрему ділянку території.
 • Якщо резервуар має обсяг менше 100 кубометрів, то його вартість буде досить високою.
Зв'язок з нами:
info@ecotank.org
+38(067) 236-54-77
+38(050) 352-66-25
Пн-Пт 8:45-17:45
м. Київ, пр. Л. Курбаса, 2-Б, оф. 702
Ваше ім'я:
Номер телефону: