03148, м. Київ, пр. Л. Курбаса, 2-Б, оф. 702
Замовити дзвінок

Найчастіше залізобетонний резервуар виглядає як монолітна плита із залізобетону, щільність стін повинна бути не менше 300 мм, а жорсткості додають спеціальні конструкційні елементи (ребра). Загальна товщина монолітної спеціальної плити складає 200 мм-300 мм. Зовнішня сторона стін покривається спеціальним гідроізолюючим шаром, а зсередини змащується полімерним гідроізоляційним покриттям.

Обов'язковим елементом залізобетонного резервуару є оглядові колодязі і спеціальні сходи. У кожному монтажному колодязі повинен бути спеціальний датчик, що вимірює рівень води, фітинги, що визначають рівень води всередині резервуара, а також пристроями для переливання води в залізобетонні каналізаційні колодязі і дренажними фітингами. Також залізобетонний резервуар має повітряні патрубки.

Пожежні резервуари встановлюють на різній глибині. Навколо необхідний шар ґрунту на менше 1000 мм завтовшки. Для того, щоб підходити до спеціальних криниць, спеціальні сходи встановлюється на верхній майданчик обвалування резервуара.

Загальна площа і розташування

Умови технологій будівництва вимагають зведення залізобетонних резервуарів, які мають висоту стін до 5 метрів. Якщо потрібно змонтувати вищу конструкцію, це може істотно підвищити вартість будівельних робіт.

Такі конструкції, як правило, мають велику площу, ніж будівельні конструкції вертикального типу, які встановлюються на землі. Їх обсяг збільшується за рахунок площі основи, охоронної зони і розмірів укосів. Цей факт може зіграти важливу роль, якщо площа під будівництво обмежені або її вартість дуже висока.

Після того, як будівельні роботи будуть завершені, і резервуар піде під поверхню землі повністю, можна буде оцінити, наскільки така конструкція дозволить заощадити простір безпосередньо в будівлі.

Якість будівельних робіт

Виробництво залізобетонних резервуарів здійснюється безпосередньо в ході монтажних робіт. Тому така конструкція дуже надійна: від 93 до 98%. Після того, як буде проведена обвалування, залізобетонний резервуар буде виглядати як пагорб прямокутної форми від півтора до трьох метрів заввишки. його схили будуть становити не більше 45 градусів.

Наявність обвалування навколо конструкції буде перешкоджати огляду ємності. Неможливо буде оцінити стінки і з'єднання між ними. І навіть в тому випадку, якщо ви зможете вчасно помітити помилку в конструкції, через обвалування не можна буде провести ремонтні роботи, що істотно підвищить їх вартість. На підставі багаторічного досвіду використання резервуара із залізобетону можна зробити висновок про те, що можна помітити виключно ті дефекти, які призводять до витікання рідини.

Нагрівання резервуара

Для підземних залізобетонний резервуарів немає необхідності встановлювати додатковий обігрів на зиму. Але є випадки, коли на поверхні резервуара утворюється крижана кірка. Статичний коефіцієнт при частковому промерзанні становить 1-3%.

Коли слід вести будівництво

Технологія будівництва ємності із залізобетону займає багато часу, так як для того, щоб змонтувати резервуар, слід розібрати ґрунт і провести великий обсяг земляних робіт. Також важливо впорядкувати територію.

Як правило, при роботі в одну зміну на зведення одного резервуара може піти 2-3 місяці.

Як демонтувати або перенести резервуар

Слід пам'ятати, що підземну залізобетонну конструкцію не можна перенести. Тому важливо точно визначити місце будівництва, щоб уникнути питань в майбутньому.

Позитивні і негативні моменти будівництва залізобетонних резервуарів

До позитивних моментів використання резервуарів такого типу можна віднести:

● якщо заглибити резервуар повністю, то це дозволить істотно заощадити місце на об'єкті;

● резервуар не потрібно обігрівати взимку, що істотно скоротить витрати на опалення.

Мінуси залізобетонних резервуарів:

● велику кількість додаткових витрат (на обваловку, розробку ґрунту, приведення в порядок території і багато іншого);

● непридатність до проведення ремонтних робіт;

● резервуар не можна перенести в інше місце.

Наша компанія реалізує гібридні резервуари для води.

Зв'язок з нами:
info@ecotank.org
+38(067) 236-54-77
+38(050) 352-66-25
Пн-Пт 8:45-17:45
м. Київ, пр. Л. Курбаса, 2-Б, оф. 702
Ваше ім'я:
Номер телефону: