03148, м. Київ, пр. Л. Курбаса, 2-Б, оф. 702
Замовити дзвінок

Небезпечні фактори пожеж на підприємствах, виробництві і в житлових будинках - це визначення ступеня загрози для життя і здоров'я людей, цілісності матеріального майна та інших цінностей. У процесі ретельного вивчення статистичний і теоретичних даних про спалахи були створені «Правила пожежної безпеки в Україні». В них вказуються всі чинники пожежі, які впливають на людей та їхнє майно. До них можна віднести:

  1. Іскри і полум'я. При горінні маленька іскра провокує відкритий вогонь, наслідком чого стають пожежі в лісах, промислових будівлях, сільськогосподарських підрозділах, житлових будинках і на інше майно. Це веде за собою матеріальні збитки. Однак на людей дуже рідко впливає відкритий вогонь. В основному їх вражають променисті потоки полум'я, які впливають на відкриті ділянки тіла. Небезпечними є опіки від палаючого одягу. Синтетична тканина довго гаситься і важко скидається.
  2. Потік тепла і підвищення температури навколишнього середовища. Підвищена температура може не тільки погіршити дію відкритого вогню, а й стати самостійним джерелом збитків і фізичного збитку. Головна небезпека виходить від гарячого повітря, яке вдихає людина. Він обпікає верхні дихальні шляхи і провокує задуху. Також до смерті може привести перегрів, викликаний потоком тепла. Внаслідок цього з організму людини виводяться солі, і порушується робота серця. Досить кілька хвилин побути в приміщенні з температурою 100 градусів, щоб спровокувати втрату свідомості і летальний результат. Підвищена температура навколишнього середовища впливає на шкіру, залишаючи на ній опіки.
  3. Висока концентрація токсичних продуктів горіння і розкладання. Цей фактор виникає внаслідок горіння і термічного розкладання. Максимально небезпечними є нагріті, палаючі або тліючі синтетичні полімерні матеріали, які часто застосовуються в сучасних будівлях і спорудах. Серед токсичних продуктів горіння найбільш небезпечним вважається оксид вуглецю. Він вступає в реакцію з гемоглобіном крові зі швидкістю в 200-300 разів вище, ніж кисень. Це призводить до кисневого голодування і смерті. В результаті такого явища з'являється запаморочення, людину охоплює заціпеніння і апатія, вона втрачає координацію, почуття небезпеки і контроль над рухами. Все це призводить до зупинки дихання.
  4. Зниження концентрації кисню. Це явище повністю порушує діяльність мозку людини, погіршує його рухові функції, провокує втрату координації і погіршує контроль над собою. Все це призводить до смерті людей.
  5. Щільне задимлення і погіршення видимості в диму. Одним з найбільш небезпечних факторів загорянь і пожеж є дим. Основну шкоду несе не стільки вогонь, скільки дим, який моментально «косить» всіх, хто потрапляє в сферу його розповсюдження. Речовини, які входять до складу диму, залежать від продуктів горіння, з яких цей дим виділяється. Вони можуть бути отруйними та небезпечними для життя людей, деякі навіть призводять до смертельних отруєнь. Крім цього, в процесі задимлення помітно погіршується видимість. Це заважає роботі пожежних підрозділів, роблячи евакуацію людей практично некерованою та безконтрольною. Рух людини в диму стає хаотичним, він не може чуйно бачити покажчики та виходи. Це перешкоджає впорядкованій евакуації людей під час пожежі.

Існують також супутні прояви небезпечних факторів пожеж. До них відносяться:

  1. Руйнування, частини зруйнованих предметів і будівель, транспортних засобів, будівель, установок, агрегатів обладнання, уламки скла і крихких матеріалів. Вони несуть шкоду людям і заважають безпечно евакуювати постраждалих.
  2. Токсичні матеріали і радіоактивні речовини, які потрапляють в навколишнє середовище завдяки руйнуванню технологічних установок, лабораторних агрегатів, робочого обладнання та іншого матеріального майна.
  3. Вплив високої напруги під час пожежі на струмопровідні елементи установок, технологічного устаткування, яке застосовується на підприємстві в області загоряння. Також існує фактор вибуху, що стався в результаті пожежі.
  4. Негативний вплив засобів гасіння пожежі.

Всі перераховані вище супутні фактори пожежі характеризують руйнують наслідки загоряння.

Компанія ЕкоТанк виробляє пожежні резервуари для води.

Зв'язок з нами:
info@ecotank.org
+38(067) 236-54-77
+38(050) 352-66-25
Пн-Пт 8:45-17:45
м. Київ, пр. Л. Курбаса, 2-Б, оф. 702
Ваше ім'я:
Номер телефону: