03148, м. Київ, пр. Л. Курбаса, 2-Б, оф. 702
Замовити дзвінок

Пожежа - це процес горіння, який не піддається контролю з боку людини. Він здатний знищити матеріальні цінності людини і принести шкоду його здоров'ю і життю. Процес горіння виникає на фізико-хімічному рівні за деяких умов.

До них відносяться наявність пального елемента, повітря (окиснювача) і джерела запалювання (сірники, запальнички і тд). Класифікацій пожеж, їх різновидів і причин виникнення може бути кілька десятків.

Залежно від причин виникнення загорянь і їх розвитку, існує велика класифікація. Регламентація цього покладається на МВС України.

Поділ пожеж на різновиди грає важливу роль в їх запобіганні та усуненні. У цій статті описуються різні види і класифікації загорянь, їх категорії, класи і номера.

Фази і параметри загоряння

Пожежа утворюється при наявності декількох факторів:

● Горюча речовина.

● Кисень.

● Відкритий вогонь (може бути хімічна реакція або струм).

Залежно від інтенсивності поширення пожежі, він має кілька стадій. Вони формуються в результаті горіння полум'я. Інтенсивність пожежі падає на початковому і кінцевому етапі, коли горючі матеріали закінчуються. Залежно від стадії існують такі групи пожеж:

1. Початкова стадія. На цьому етапі з'являється факт горіння, яке охоплює всі горючі матеріали. У науці такий процес називається «горюче навантаження».

2. Розвиток і наростання. Цей етап триває від того моменту, коли полум'я повністю охоплює горючі матеріали до стабільної швидкості їх горіння.

3. Стабілізація. На цій стадії спостерігається максимальна інтенсивність пожежі.

4. Згасання. Швидкість вигоряння горючих речовин помітно падає до початкової температури (мається на увазі середня температура в різних місцях локалізації загоряння).

В теорії існує ще два показники, що характеризують пожежу. До них відносяться:

Швидкість розвитку горіння. Враховуються кілька параметрів: зростання площі горіння, фронту, поширення вогню.

Час розвитку пожежі вільного типу. Це інтервал часу від початку пожежі до моменту прибуття до нього засобів гасіння.

Основою вивчення будь-якої пожежі є її характеристики. Вони допомагають визначити загоряння і запобігти його розвиток. Так можна розрахувати збиток від пожежі і вжити заходів для пом'якшення наслідків. Купивши пожежний резервуар ЕкоТанк, можна вирішити безліч проблем.

Зв'язок з нами:
info@ecotank.org
+38(067) 236-54-77
+38(050) 352-66-25
Пн-Пт 8:45-17:45
м. Київ, пр. Л. Курбаса, 2-Б, оф. 702
Ваше ім'я:
Номер телефону: